Néhány apróságra masszíroztatás előtt ajánlott figyelni, így még hatásosabbá tehetjük a relaxációt.
1. Fontos, hogy ne együnk közvetlenül (1-2 órával) a masszázs előtt, mert a testünknek előbb meg kell emésztenie a táplálékot és csak utána képes teljes mértékben a regenerálódásra koncentrálni. Továbbá, mivel hason fekszünk a masszázs alatt, nem érdemes jóllakottan beállítani, mert kényelmetlen lesz a fekvés. Másrészt, ilyenkor hamarabb aktivizálódnak az emésztési folyamatok.
2. Érkezz időben! Ha elkésel azzal magának, a masszőrnek és a következő vendégnek is kellemetlenséget okozhatsz. Az izgatottság és a sietség miatt a testednek több időre lesz szüksége a relaxációhoz, a masszőrt pedig kellemetlen helyzetbe hozod, hiszen döntenie kell, hogy a Te terápiájádat szabja rövidebbre vagy a következő vendégét kezdi késve.
3. Mindig tájékoztasd egészségügyi állapotodról a masszőrt! Ha csak egy kis megfázással küszködsz, azt is, mondd el, hátha tud segíteni a terapeuta. Szedj össze minden problémát, mondd el, ha itt-ott fáj valamid. Előfordulhat olyan eshetőség is, hogy olyan betegséggel rendelkezel, ami kizárja a masszíroztatás lehetőségét.
4. Annyira vetkőzz le, amennyire komfortosnak érzed! Viszont vedd figyelembe, hogy a masszőrnek hozzá kell férnie a kezelendő területekhez! A masszőr a kezével lát, a problémás területekre fókuszál, nem, pedig arra, hogy a páciens hogyan néz ki. Egy masszázsszalonban, mindig vannak törülközők, takarók, amelyeket pont azért használnak a terapeuták, hogy a kellemetlenségeket megelőzzék! Mindenképpen szólj, ha fázol, hidegben nem lehet kikapcsolódni.
5. Mondd el, mit vársz a masszázstól, milyen okból döntöttél úgy, hogy igénybe veszed a szolgáltatást! Különösen az első alkalomnál hasznos ez mindkét fél számára.
6. Feltétlenül közöld, ha bármilyen allergiád van, mert az olajok, krémek olyan anyagokat is tartalmazhatnak, amelyek allergiás reakciót válhatnak ki. A masszőr úgy fogja összeválogatni az alapanyagokat, hogy ne érjen kellemetlenség.
7. Gyakori, hogy a masszőrök halk zenével segítik a kikapcsolódást. Néhányunk viszont a csendet szereti. Mindenekelőtt azonban a páciens igényeit kívánják kielégíteni. Vedd figyelembe azt is, hogy ez nem zenei kívánságműsor! Ugyanakkor bátran mondd el, ha tartasz vagy nem tartasz igényt a zenére.
8. Sok ember szereti a csendet a terápia során ugyanakkor, olyanok is vannak, akik szeretnek beszélgetni, amíg masszírozzák őket. Azt érdemes figyelembe venni, hogy a masszőr feladata elsősorban a masszírozás.
9. Már a masszázs megkezdése előtt lazítsd el izmaidat és pihentesd elmédet! Sokkal könnyebb Neked is is és a masszőrnek is, ha nem egy feszült testet és lelket kell pihentetnie!
10. Ha sajnálatos módon a dohányzók körét erősíted, akkor ne gyújts rá egy órával a relaxációs terápia megkezdése előtt. A masszázs segít az immunrendszernek a toxinok eltávolításában. Mindez a bőrön keresztül is történik, így Te is jobban fogod érezni magadon a cigarettaszagot.
11. Igyál kellő mennyiségű folyadékot! Masszázs közben (félmeztelenül) felállni egy pohár vízért, nem a legcélszerűbb így számolj azzal, hogy legközelebb már csak a masszázs végeztével lesz módod az ivásra.
12. De ugyanez igaz a WC-vel kapcsolatban is. Masszázs, masszíroztatás előtt érdemes elintézni a kisebb dolgokat is.
13. Különösen hölgyek esetében ajánlatos azzal számolni, hogy a masszázs során a frizurájuk összekócolódhat, olajos lehet. Bármennyire is alapos egy masszőr ilyen apróságok megtörténhetnek, így ha lehet ne egy színházi előadás, vagy estély előtt látogass el a terápiára.
14. Ha lehetőséged van rá, a masszázs előtt szívj egy kis friss levegőt, állj ki a teraszra pár percre. Neked is könnyebb, ha frissen érkezel!
15. Bizonyos esetekben a terapeuta visszautasíthatja, a masszázst. Ha fertőző bőrbetegséged, vagy masszázst kizáró betegséged van vagy volt a közelmúltban akkor, nem ajánlott masszázson részt venni.
16. Érdemes előre gondolkozni és elegendő meleg ruhát magunkkal vinni (télen főként), hiszen a meleg masszázsteremből kilépve könnyen megfázhatunk, ha nem öltözünk fel rendesen.
17. Tervezd úgy a masszázst, a masszíroztatás időpontját, hogy utána már ne érjen stressz vagy túlzott izgalom! Kerüld a hirtelen mozdulatokat!
18. Masszíroztatás után érdemes pihenni, relaxálni. Tusolás, fürdés esetén langyos víz használata javasolt.